Tuesday, May 31, 2011

ВИДЕО: Откачен танчер на улиците во Париз, Street dance in Paris.

Туристите пред катедралата Нотр Дам во Париз беа почестени со откачена кореографија на неверојатен уличен танчер.
Со феноменална контрола на секој дел од своето тело, тој ја воодушеви својата публика, но и стана хит онлајн. Погледнете го видеото.

1 comment:

  1. very nice blog!
    pass to mine and follow :)

    http://francescagiusti.blogspot.com/

    ReplyDelete